De Afar bevolking staat bekend om hun wreedaardigheid en hun vreendelingenangst/haat. (In de jaren 1930 werden de mannelijke indringers in hun regio vermoord en werden hun testikels afgedaan om mee te nemen als trofee). In vergelijking met de Highlanders is de Afar bevolking lang en donker. De vrouwen hebben ingewikkeld kroeshaar en een gevlochten haarstijl. De mannen hebben een Afro-kapsel.
Het gebrek aan water is in deze regio zo groot dat de vrouwen en kinderen langs de weg bedelen om een plastiek fles te krijgen met een beetje water in. Ze roepen naar iedere voorbijkomende wagen ‘Highland, Highland‘ (= het merk van het water).
De foto’s zijn bijna allemaal tegen licht getrokken en vanuit een rijdende wagen. Indien je stopt gaan ze lopen omdat ik als vreemdeling ‘faregna‘ in de wagen zit en ze schrik hebben.
.
.
.
.
.
.
.
Een land van contrasten, zowel op menselijk vlak als wat de natuur betreft. Sterke beelden Joke!
Oei wat heftig! Iedere druppel wordt besteed. Mooi vastgelegd!
Hele mooie foto’s.
En een reden om eens goed na te denken … wij openen de kraan zonder nadenken en laten drinkbaar water zomaar wegstromen.
Groetjes !
Zoals mijn voorgangers hier al schreven vind ik de eerste foto absoluut top. Zeer sterk beeld !
Zoiets is voor een westerling niet te begrijpen ,
je moet dat daar zelf meegemaakt hebben. Er wordt zoveel
met geld gesmeten en dan zie je deze foto’s, mijn keus is
vlug gemaakt voor de besteding van al dat geld.
Groetjes
de eerste foto is een absolute topper, met een machtige symboliek
(op je vraag over bewerking van de foto http://johanbaldewijns.skynetblogs.be/post/7051522/cn-925656#comments : ja, bijna alle foto’s die ik in Frankijk heb genomen zijn HDR-experimenten en bijgevolg ook bewerkt)
groetjes
Soms is iets te begrijpen. Sommige reputaties zijn niet best. Gelukkig veranderen de tijden. Dit hopelijk ten goede. Maar over de foto’s. De bovenste staat als een topper ten top. Persoonlijk had ik graag wat meer van de hand gezien. Maar dat is persoonlijk. Ik hou van wat het gezicht laat zien. Smaken verschillen. Maar het is een topper naar mijn mening. Het blijft trouwens een fantastisch gebeuren dit allemaal te kunnen zien. Waarvoor dank