ponytail
Onder de vrouwen was golvend of krullend haar dé trend. De vrouwen die dit haar van nature hadden, hoefden dus niet veel te doen.
De populaire kapsels in de jaren 50 waren onder andere de “paardenstaart”, het “poedel haarmodel”, “pen krullen”, “gekrulde bobs” en “opsteekkapsels”.
Ondanks krullen en golven toen in waren, was de “ponytail”, oftewel paardenstaart een oplossing voor vrouwen met glad haar. Dit kapsel had weinig onderhoud nodig en werd gedragen door jongere vrouwen.
Om de paardenstaart wat op te fleuren werd het gebonden met een zijden lint.
De vrouwen van de jaren 50 hebben ook bekende vrouwen van deze tijd geïnspireerd. Het kapsel van Katy Perry is bijvoorbeeld door dit tijdperk geïnspireerd en “up-dos” zijn nog altijd even elegant als toen.

Je foto is zo vintage… fantastisch!
Ooo en hihi Jokelief, bij het openen van je blog dacht ik dat je het net als ik over één van onze trouwe vierbeners had, met name de pony! Maar néé, je hebt het over dat mooi kapsel dat mensen met stijl haar beeldig staat… Zelf was het niets voor mij, met al dat kroezelhaar dat ik had.
Bedankt voor je fijne reactie en maak er een schitterend weekend van!
Prachtige ‘actie’-foto. De kleuren zijn heel mooi. Pure nostalgie die paardenstaarten !
Heel mooi in beeld gebracht Joke ! Ik wens je een heel fijn weekend
Gisteren vroeg ee nbuitenladse reporter bij de huldiging van de Nederlandse roeisters op de Olympische Spelen of alle Nederlandse vrouwen blond waren met een paardenstaartje. Het is dus nog steeds een vaak gezien fenomeen…;-)
Foto illusteert het verhaal
Hoi Joke,
Een mooie krul, is niet lelijk….!
Ik mag het graag zien.
Fijne dag.
gr.
Ton
…oei Joke, ben duidelijk in een vrouwenwereld aangeland, waar ik nog nooit één ding van begrepen heb…mijn naam veranderen in ‘Renee’ zal daar niet toe doen….groetjes van rené
Dag Joke, pure nostalgie, een prachtige foto met mooie kleuren kontrast. Ik wens je een fijn weekend toe. Beste groeten van Luc.
Een leuk kijkje in de salon. De mode van toen is weer helemaal terug
heb ooit ook een paardestaart gehad
ik was toen nog niet geboren haha ,maar wel leuk zeg mooi haar snit vind ik zou er durven mee rondlopen
groetjes antony
dit is niet direct mijn terrein…
maar die jongedame ziet het precies nier erg zitten
groeten
Leuke foto.
Ik zie ineens mijn moeder weer zitten met haarspelden en de droogkap.
Nostalgie ‘k ik hoor nog “die hee ne pjeirestjeit” Mooi Groetjes
ik ga voor lekker kort
erg mooie foto Joke! ik vind ‘ponytail’ ook zo’n leuk woord!
PS. ik vraag me af wat de blauwe dame (die op de voorgrond) boven haar hoofd heeft hangen? Dat stoort me een beetje. Voor de rest vind ik de foto perfect!!! ;o) Liefs, Hilde
Amy Winehouse’s haar was ook een beetje die trand zeker?
ik moet heel eerlijk zeggen dat ik van ponytails – het woord zelf dus – nog nooit gehoord had
ach het belamgrijkste is toch om je er prettig bij te voelen.
Mooi beeld uit het kapsalon.
prachtig gezicht joke,
ik zie dat graag
en alles komt terug, ook die ponytail
de dames die toen jong waren (en nu zo’n 70 à 80j oud zijn) dragen nog altijd het kapsel van toen, niet?
ik bedoel permanent en de krullen naar achteren gekamd??
Je hebt natuurlijk twee soorten ponytails. Je hebt de ‘Ik bind er een elastiek rond en heb er een’.
Maar je hebt ook de perfect gecoiffeerde, waarbij het uiteinde een heel mooie afgeronde symmetrische vorm heeft.
Ik zie de bazin van her populairste Chinese restaurant in Oostende nog zo lopen met een perfect gecoiffeerde.
Ook de haardos is altijd aan de mode onderworpen
Een boeiend beeld van deze dames.
Gezellig haarmode.salonnetje, Joke !
Lie(f)s.
up dos, nooit gezien hoe dat juist in mekaar zat, very informative